Nyhet
Kreativ idé

Roliga, galna och färgglada monster

#v17225

Skapa coola, färgglada monster med tuschpennor och lägg till roliga detaljer med Foam Clay®, glitter clay och pompoms. Ge monstren personlighet med långt hår, en peruk eller pannband och lägg till en bas av Foam Clay® så att de kan stå och skapa dekoration i rummet. Två av monstren kan förvandlas till coola nyckelringar – perfekta för skolväskan!

#v17225
Välj produkter för idén

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Totalbelopp
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Så här gör du
1 Guide step %d Färglägg monstren med kreativa Multi-tusch. Du kan färga flera lager för en mer opak effekt.
2 Guide step %d Lägg till detaljer med Foam Clay®. Här har modellvaxet rullats mycket tunt för ögon och ögonbryn.
3 Guide step %d Dekorera även monstren med glitter clay.
4 Guide step %d Dekorera med pompoms genom att först klistra fast små prickar av sticky base på ytan och sedan trycka fast pompomsen ordentligt.
5 Guide step %d Klipp 8 bitar garn till håret. Totalt har 9 cm bitar klippts här.
6 Guide step %d Applicera en remsa sticky base på toppen av huvudet.
7 Guide step %d Tryck fast garnändarna ordentligt i limmet.
8 Guide step %d För hår av piprensare klipper du små bitar i olika färger, vardera 3 cm långa.
9 Guide step %d Fäst piprensarna på en Sticky Base-remsa ovanpå figurens rygg.
10 Guide step %d När limmet har härdat kan piprensarna böjas in i monstrets panna.
11 Guide step %d Forma fötter av Foam Clay® så att monstren kan stå. Använd 1/6 av den gröna modelleran till varje monster.
12 Guide step %d Tryck fast figuren i modelleran.
13 Guide step %d Tryck fast leran ordentligt runt figurens bas och se till att den har en plan yta så att figuren kan stå utan att välta.
14 Guide step %d Färglägg de två monstren som du vill använda som nyckelringar.
15 Guide step %d Dekorera med Foam Clay®.
16 Guide step %d Sätt fast pom-poms med hjälp av Sticky Base. Här används tofsarna för näsa och kinder.
17 Guide step %d Vrid nyckelringen genom hålet på figuren.
18 Guide step %d Lägg slutligen till nyckelringen med kedja så är ditt monster redo att dekorera din väska.
Redan registrerat dig? Ladda ner mallen
Utforska även

Logga in / Skapa konto

Creativ Company © | 2021-nu