Kreativ idé

Hjärta med bladtryck

#v14834

Hjärta i glas dekorerad med stämpelmotiv och naturblad. Motiv och hobbyfilt är limmad med decoupagelack. Texten är skriven med glas- och porslinstusch.

#v14834
Välj produkter för idén

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Totalbelopp
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Så här gör du
1 Guide step %d En text skrivs med glas- och porslinstusch. Hjärtat härdas i ugn vid 160 grader i 90 min.
2 Guide step %d Dutta på färg på bladets baksida med en stämpeldynan. Lägg försiktigt bladet mellan två sidor i blocket och tryck ihop de två sidorna ordentligt.
3 Guide step %d Trycket ska nu tas ut från blocket och ska torka innan nästa steg.
4 Guide step %d Lägg hjärtat över bladet och rita av hjärtat med en blyertspenna.
5 Guide step %d Klipp ut,
6 Guide step %d Lägg ett tunt lager decoupagelack på det utklippta hjärtat.
7 Guide step %d Sätt fast den på glashjärtat.
8 Guide step %d Lägg hjärtat på filten, rita av och klipp ut. På filten läggs ett lager decoupagelack och därefter sätts det på pappershjärtat.
9 Guide step %d Följ samma beskrivning till stämplade blad. Sätt stämpelmotivet på akrylklossen, dutta med stämpeldyna och tryck på det utklippta hjärtat
10 Guide step %d Glashjärta med stämplade blad.
Redan registrerat dig? Ladda ner mallen
Utforska även

Logga in / Skapa konto

Creativ Company © | 2021-nu