Kreativ idé

Armband av läderrem, dekorerad med sömmar

#v14061

Armbanden är tillverkade av platta remmar i imiterat läder. Varje har klippts till i passande längd, varefter hål görs med en håltång. Både för gevärsknapp som lås och till att sy med dekorationsstygn av färgade knytsnören

#v14061
Välj produkter för idén

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Totalbelopp
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Så här gör du
1. Guide step %d Efter önskemål klipps remmen till i passande längd. OBS! Lägg till ca. 1-2 cm för låsanordningen.
2. Guide step %d I varje ände av remmen används en håltång till att göra hål till gevärsknappen.
3. Guide step %d Den tvådelade gevärsknappen monteras i den ena änden av remmen. (Hålet i den andra änden används till själva låsanordningen av armbandet)
4. Guide step %d Med håltång görs små hål i mitten av remmens bredd och hela längden ut. I hålen sys 1 mm tjockt knytsnöre.
5. Guide step %d Armbandet kan ev. dekoreras med knappar eller pärlor efter smak. Sy på dem.
6. Guide step %d Dekorationssnören fästs med knutar på baksidan av armbandet. Lägg på en liten klick Clear Multi Glue gel på knutarna.
Redan registrerat dig? Ladda ner mallen
Utforska även

Logga in / Skapa konto

Creativ Company © | 2021-nu