Makramégarn

#977558
330 g/ 1 rl., L: 198 M, Dia. 2 mm, röd
159,00 kr
Lägg till i önskelista
I lager
Ändra variant +{{ variants.length }}
{{ currentProduct.name }}
Lägg till i önskelista
Mer information

Mer information

Makramégarn i enkel tvinnad kvalitet i 80% återanvänd bomull och 20% polyester. Perfekt till knytning av mindre projekt som drömfångare, örhängen, nyckelringar och liknande. Enkelt tvinnat garn är perfekt till projekt, där snöret ska "borstas" som effekt.

Makramé är en gamal teknik, där man med formstarkt garn/rep knyter olika typer knutar som bildar olika mönster. En del av knutarna kan du lära dig med våra teknikfilmer. Utöver makramérep/snöre kräver aktiviteten nästan inga redskap, dock kan några knytprojekt med fördel göras på ett knytbord/clipboard. Som avslutning på ett projekt kan ändarna ev. repas upp och kammas ut med en kam för ett annat uttryck.

Specifikationer

Specifikationer

Specifikationer
Art.nr.977558
VarumärkenCreativ Company
SäsongBasis
Diameter2 mm
Försäljningskvantitet330 g/ 1 rl.
Höjd198 m
Färgröd
Leverans och retur

Leverans och retur

Leverans
Vi levererar alltid din order så snabbt som möjligt, normalt inom 2-4 arbetsdagar. Under högsäsong (oktober, november, december, februari, mars) kan leveranstiden vara något längre. Vi levererar fraktfritt vid köp som överstiger 499,- inkl. moms.
* för återförsäljare gäller särskilda villkor

Returvaror
Du har 30 dagars förlängd ångerrätt på alla varor i orginalförpackning. När vi har mottagit din returorder och kontrollerat att varorna inte är skadade krediterar vi eller betalar tillbaka det du har betalt. Skicka aldrig varor i retur förrän du har talat med oss.

Recensioner

Recensioner

Write Your Own Review
Du recenserar:Makramégarn, L: 198 M, Dia. 2 mm, röd, 330 g/ 1 rl.
Your Rating
Jag handlar som
Creativ Company © | 2021-nu