Kreativ idé

Klippdockor och kläder av kartong.

#v14314

Klippdockorna med kläder är gjorda efter schablon i mönstrad och enfärgad Colortime kartong. Håret är gjort av piprensare som häftas fast. Smådekorationerna är fastlimmade. Detajler är ritade med tusch och färgblyerts.

#v14314
Välj produkter för idén

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Totalbelopp
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Så här gör du
1 Guide step %d Skriv ut och klipp ut schablonerna som finns som en särskild fil till denna idé. Rita av på enfärgad och mönstrad Colortime kartong och klipp ut.
2 Guide step %d Klipp piprensare i passande storlek till hår och sätt fast med en häftapparat. Med limstift fästs kläderna. TIPS! Limma inte om du vill kunna ta av kläderna, använd häftmassa istället.
3 Guide step %d Smådekorationer limmas fast med limmet, Clear Multi Glue Gel. Rita ev. detaljer med tusch och färgblyerts.
Eksempler Guide step %d -
Variant Guide step %d -
Mönsterark Guide step %d -
Bifogad fil: Ladda ner
Redan registrerat dig? Ladda ner mallen
Utforska även

Logga in / Skapa konto

Creativ Company © | 2021-nu